Ardbeg Uigeadail Single Malt Islay Scotch Whisky, 70cl

Ardbeg Uigeadail lahvujeme při sudové síle, takže si vychutnáte celou plnou chuť i hloubku, která vám zůstane na patře. Nefiltrujeme ho za studena a neředíme. Zraje v sudech po bourbonu a španělském sherry, které mu propůjčují sladké rozinkové tóny.

Uigeadail (vyslovujte „Oog-a-dal“) ve staré gaelštině znamená temné a záhadné místo. Tím je myšleno jezero Loch Uigeadail, které je zdrojem vody pro palírnu Ardbeg.

V roce 2009 ji Jim Murray ocenil ve své Whisky Bible jako World Whisky of the Year. 80 000 členů Ardbeg Committee si zvolilo Ardbeg Uigeadail za svou oblíbenou whisky.                       

V roce 2019 byla Ardbeg Uigeadail oceněna jako Best Islay Single Malt, získala 1. místo, Best Peated Whisky, 1. místo a Best Single Malt Scotch NAS (bez udání stáří) a 1. místo během IWC.

Náš tip: Whisky Ardbeg Ten Years Old si nejlépe vychutnáte s dobrým doutníkem.

Ročník/stáří

bez udání stáří

Země

Skotsko

Podkategorie

 jednosladová skotská whisky

Obsah alkoholu

54,20 %

product

Bohaté a těžké aroma

Nejprve přichází svůdný mix horkého vánočního koláče s olejem z vlašských ořechů. Mísí se s vůní cedrového a borového jehličí, právě spadlého z vánočního stromu. 

Doutnající uhlí a aroma naolejované kůže přinášejí hřejivost. Z kouřového aroma vystupují tóny melasy a rozinek obalených v čokoládě. Po přidání pár kapek vody se tyto kouřové tóny ještě zintenzivní a objeví se vůně zapáleného vánočního pudinku, banánového chlebíčku a moka kávy.

Plná a bohatá chuť s texturou, štědře objímající celé patro. Fascinující rovnováha mezi sladkou, kořenitou a hluboce kouřovou chutí. Nejprve přichází záplava zimního koření, po které následuje kouřově-kořenitá exploze. Na patře dominují hluboké kouřové tóny Montecristo doutníku. Nádherně dlouhý a hutný závěr se svůdnou dochutí rozinek, hlubokými tóny moka kávy a kouře.

  • picture
  • picture