Cloudy Bay Pinot Noir, 75cl

Cloudy Bay Pinot Noir je vyvážené a živé vyjádření oblasti Marlborough. Vinařství Cloudy Bay klade důraz na výrobu regionálních vín a soustřeďuje se na charakter jednotlivých odrůd a snadno rozpoznatelný styl oblasti. Pinot Noir z oblasti Malborough přináší typickou hedvábnou strukturu, červené ovoce a svěžest. 

Po odstopkování dáváme hrozny do otevřených kádí s divokými kvasinkami. Používáme celé hrozny, což pomáhá budovat strukturu kvasícího vína. Po vylisování víno zraje ve francouzském dubu 11 měsíců. 

Země

Nový Zéland

Oblast

Marlborough

Podkategorie

červené víno

Odrůda

100% Pinot Noir

Obsah alkoholu

13,40 %

product

Ovocná záplava

Svůdné aroma mísí tóny třešní, višní a švestek. Po provzdušnění ve vínu rozkvete aroma růžových květů a sladkého koření.

Mladý Marlborough Pinot Noir inklinuje ke spektru červeného ovoce s tóny třešní a lesních jahod, orámovaných elegantními taniny a jemnou svěžestí. Jak víno stárne, stává se komplexnějším a vykazuje jemné koření. Jemné, hedvábné taniny a šťavnatá svěžest poskytují elegantní strukturu s komplexností pocházející z dubových sudů. 

Cloudy Bay Pinot Noir má sklepní potenciál 20 let.

Servírujeme ideálně při 15–17°C.

Bohatost tohoto vína se skvěle doplňuje s kořeněnými jídly a lehčími masy jako je křepelka, krocan či kachna, stejně jako s jehněčím, telecím či vepřovým masem.

Obsahuje siřičitany.

 • picture

  Kde koupíte

  Vyzkoušejte

  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.