Cloudy Bay Pinot Noir, 75cl

Cloudy Bay Pinot Noir je vyvážené a živé vyjádření oblasti Marlborough. Vinařství Cloudy Bay klade důraz na výrobu regionálních vín a soustřeďuje se na charakter jednotlivých odrůd a snadno rozpoznatelný styl oblasti. Pinot Noir z oblasti Malborough přináší typickou hedvábnou strukturu, červené ovoce a svěžest. 

Po odstopkování dáváme hrozny do otevřených kádí s divokými kvasinkami. Používáme celé hrozny, což pomáhá budovat strukturu kvasícího vína. Po vylisování víno zraje ve francouzském dubu 11 měsíců. 

Ročník/stáří

2020

Země

Nový Zéland

Oblast

Marlborough

Podkategorie

červené víno

Odrůda

100% Pinot Noir

Obsah alkoholu

13,40 %

product

Ovocná záplava

Svůdné aroma mísí tóny třešní, višní a švestek. Po provzdušnění ve vínu rozkvete aroma růžových květů a sladkého koření.

Mladý Marlborough Pinot Noir inklinuje ke spektru červeného ovoce s tóny třešní a lesních jahod, orámovaných elegantními taniny a jemnou svěžestí. Jak víno stárne, stává se komplexnějším a vykazuje jemné koření. Jemné, hedvábné taniny a šťavnatá svěžest poskytují elegantní strukturu s komplexností pocházející z dubových sudů. 

Cloudy Bay Pinot Noir má sklepní potenciál 20 let.

Servírujeme ideálně při 15–17°C.

Bohatost tohoto vína se skvěle doplňuje s kořeněnými jídly a lehčími masy jako je křepelka, krocan či kachna, stejně jako s jehněčím, telecím či vepřovým masem.

Obsahuje siřičitany.

  • picture

    Kde koupíte

    Vyzkoušejte