Veuve Clicquot Rosé, 75cl

Před více než 200 lety, v roce 1818 se Madame Clicquot rozhodla jít proti zavedeným konvencím a vyrobila první scelované rosé šampaňské na světě

Dříve bylo populární přidávat do vína černý bez, díky čemuž získalo požadovanou růžovou barvu. Madame Clicquot se však místo černého bezu začala přidávat do šampaňského trochu ze svých vytříbených červených vín z Bouzy. Tento postup dnes tvoří základ výroby většiny rosé šampaňských.

Ročník/stáří

Non-Vintage

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Brut Rosé

Odrůda

50-55% Pinot Noir
15-20% Meunier
28-33% Chardonnay

Obsah alkoholu

12,50 %

product

Hedvábné, přesto silné

V úvodu se objevuje bělomasé ovoce a rozinky, ke kterým se přidává vanilka, a nakonec brioška. Víno v sobě harmonicky mísí ovocitost, kterou mu dodává pečlivě zvolená kombinace odrůd, a hlubší toastové tóny, dané 3 letým zráním na kalech v lahvích.

První doušek přináší svěžest a intenzitu, které následuje symfonie ovocných tónů (hruška, citron). Yellow Label v sobě v dokonalé rovnováze propojuje dva zdánlivě protikladné vlastnosti – sílu a hedvábnost, díky čemuž vzniká chuťově i aromaticky výrazné a zároveň svěží víno. 

Servírujeme ideálně při 8-10°C.

Obsahuje siřičitany. 

 

Snoubení

Díky vyváženosti se víno hodí k tuňákovému sashimi, salátu z červeného ovoce, krevetám, uzenému lososu, či kachně. 

 • picture
 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.