Belvedere Single Estate Rye Vodka Smogóry Forest, 70cl

Belvedere Single Estate Rye je série dvou jedinečných vodek, na kterých můžeme jasně poznat, jak velký je vliv terroiru na chuť a charakter destilátu.

Obě vodky jsou vyrobené z žita odrůdy Dankowskie Diamond a ponechány bez filtrace. U každé z nich je ale použité žito pochází z jiných oblastí Polska. Jedinečný chuťový profil obou vodek ukazuje na důležitost terroiru, tedy souhrnu vlivů přírodních podmínek konkrétního místa na  pěstované rostliny. Tím vzniká jedinečný a nezaměnitelný zemědělský produkt.

Belvedere Smogóry Forest jsme pojmenovali podle malé vesničky Smogóry a lesů, které ji obklopují. Právě tady, v zalesněných končinách západního Lubušského regionu, se nachází specifická oblast, kde se exkluzivně pěstuje žito odrůdy Diamond Dankowskie pro tuto vodku.

Ochutnejte i druhé vyjádření ze série Single Estate Rye, Lake Bartężek.

Země

Polsko

Podkategorie

vodka

Obsah alkoholu

40,00 %

product

Průzračná a výrazná

Vodka Belvedere Single Estate Rye Vodka Smogóry Forest je průzračná, s intenzivní vůní mořského vánku, žitného chleba a karamelu.

Výrazný destilát, jehož chuť v ústech přechází z prvotního záblesku sladkosti do tónů medových sušenek, černého pepře, sladkého krému a pražených oříšků. Závěr je dlouhý s tóny krému, černého pepře a čerstvě upečeného žitného chleba.

Trojnásobný vítěz v kategorii výrobce vodky roku v soutěži International Spirits Challenge.

  • picture
  • picture
  • picture
  • picture
  • picture