picture

Bodega Numanthia

Bodega Numanthia: Jedinečná, neroubovaná réva

Bodega Numanthia se nachází v oblasti Kastilie a León a je jedním ze symbolů vinařského regionu Toro. 

Díky odolnosti hroznů získala jméno podle nedalekého starověkého města Numancia. To proslulo stejnou houževnatostí, když roku 134 př. n. l. jeho obyvatelé hrdinně odolávali římské invazi, a nakonec zvolili raději smrt před kapitulací.

Přežila epidemii révokazu, který v roce 1860 zdecimoval vinohrady takřka po celém světě, a tak jde o jedny z mála keřů vinné révy na světě, které nejsou naroubovány na amerických podnožích a pyšní se  stářím od 70 až po neuvěřitelných 200 let! Navíc tyto keře zvládají extrémní klimatické podmínky oblasti, kde vládne 9 měsíců zimy a 3 měsíce pekla.

Ve středověku byla vína z oblasti Toro oblíbena mezi španělskými králi, biskupy i knížaty.

Bodega Numanthia je první vinařství, které představilo světu jedinečné terroir této oblasti a ukázalo druhou a přístupnější tvář odrůdy Tinta de Toro (Tempranillo) – nejčernější z černých odrůd.

 


Všechny produkty Bodega Numanthia

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.