Dom Ruinart Blanc de Blancs 2010, 75cl

2010 je skutečně jedinečný ročník kombinující chladné počasí z jara a horké a vlhké klima období dozrávání.

Začátek roku 2010 byl ve znamení svěžího jara s teplotami hluboko pod desetiletým průměrem. Tyto nižší teploty přetrvávaly až do období květu a byly důvodem zpoždění kvetení. Léto nebylo ani příliš horké, ani příliš chladné a spíše suché. Vše se změnilo v polovině srpna, když hrozny začaly dozrávat s přívalovými dešti. V tomto horkém a vlhkém klimatu se velice dobře daří plísním. Úroda byla naštěstí ušetřena a sklizeň začala 15. září v optimální kvalitě.

Ročník/stáří

 Vintage 2010

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Blanc de Blancs

Odrůda

100% Chardonay

Obsah alkoholu

12,5%

product

Intenzivní

Dom Ruinart 2010 je bohatý, živý a intenzivní. Vůně čerstvých fíků se mísí s tóny černého čaje a čerstvého koření (muškátový oříšek). Chutě se rozvíjejí a rostou ve vrstvách, což vede ke komplexnímu pocitu v ústech. Chuť pokračuje do svěžího závěru zvýrazněného elegantní hořkostí. Pikantní tóny zralých citrusových plodů dodávají vůním tohoto ročníku sílu.

 

Snoubení

Bretaňský modrý humr, uzený s výhonky vinné révy a jedle, plátky daikonu, smetanová omáčka s řasou wakame a citrónovou kůrou.

Servírujeme ideálně při 8–10 °C.

Obsahuje siřičitany.

 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.