Veuve Clicquot Brut Fridge 75cl

Chladicí box Veuve Clicquot Fridge

Na mini chladničce na šampaňské jsme spolupracovali se značkou SMEG. Společně jsme vytvořili ledničku inspirovanou 50. léty a ikonickými barvami Vevue Clicquot: žlutou „solaire“ a růžovou „rosé“. 

Nový chladicí box ve tvaru lednice neobsahuje plasty. Vznikl z recyklovaného plechu s odnímatelnou vložkou z odpadu z cukrové třtiny. Můžete jej pak využít jako designovou krabici.

Chladicí box Clicquot Fridge uchová láhev vychlazenou až dvě hodiny a je neomezeně recyklovatelný.

 

„Existuje pouze jedna kvalita – ta nejvyšší.” 

- motto, které pohání šampaňský dům Veuve Clicquot od jeho počátku.

A právě Yellow Label je pro něj ikonickým šampaňským. Kombinuje všechny čtyři rozměry, které styl Veuve Clicquot jasně definují: sílu, aromatickou intenzitu, svěžest a hedvábnost. Převaha odrůdy Pinot Noir dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. Veuve Clicquot Yellow Label kloubí dva protikladné faktory – sílu a hedvábnost – a drží je v perfektní rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato charakteristika z něj tvoří jak ideální aperitiv, tak perfektní šampaňské pro vychutnávání s jídlem.  

Ročník/stáří

Non-Vintage

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Brut

Odrůda

51-55% Pinot Noir
15-20% Meunier
28-33% Chardonnay

Obsah alkoholu

12,00 %

product

SLADĚNÁ

Veuve Clicquot Yellow Label dokáže sladit dva protichůdné faktory - sílu a hedvábnost - a udržet je v dokonalé rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato stálá síla potěší, je ideální jako aperitiv a perfektní jako šampaňské k jídlu.

V úvodu se objevuje bělomasé ovoce a rozinky, ke kterým se přidává vanilka, a nakonec brioška. Víno v sobě harmonicky mísí ovocitost, kterou mu dodává pečlivě zvolená kombinace odrůd, a hlubší toastové tóny, dané 3letým zráním na kalech v lahvích.

První doušek přináší svěžest a intenzitu, které následuje symfonie ovocných tónů (hruška, citron). Yellow Label v sobě v dokonalé rovnováze propojuje dva zdánlivě protikladné vlastnosti – sílu a hedvábnost, díky čemuž vzniká chuťově i aromaticky výrazné a zároveň svěží víno.

Obsahuje siřičitany. 

 

SNOUBENÍ

Dokonalé víno jako aperitiv, k mořským plodům, rybímu tataráku, kachně, krevetám, parmezánu, zralému tvrdému sýru typu Comté, rybám, ... Nebo jednoduše samotné! 

  • picture
  • picture