picture

Belvedere

Belvedere vodka: „Krásná na pohled“

Vodka Belveder je pojmenovaná po královském paláci Belweder ve Varšavě. Jeho název znamená „krásné na pohled“. Alej stříbrných bříz lemuje vchod do královského paláce – a právě tento pohled nás inspiroval při návrhu lahve.

 

Lihovar se tradicí

Lihovar vznikl v květnu 1910 v Żyrardówu u Varšavy. V roce 1922 jej koupila a zmodernizovala rodina Daumanových a lihovar se stal jedním z technologicky nejvyspělejších v tehdejší Evropě. V 50. letech byl podnik znárodněn a po založení státního podniku lihovarského průmyslu „Polmos“ v roce 1973 přejmenován na Polmos Żyrardów. 

Dnešní vodka Belvedere vznikla po pádu komunismu. V roce 1993 se Polmos Żyrardów snažil vytvořit vlastní luxusní vodku, která by jej odlišila od ostatních lihovarů Polmos. Tuto novou vodku nazvali Belvedere.

Její chuť jsme konzultovali s téměř 100 barmany z celého světa.

 

Dokonale nedokonalá

V průběhu let se změnily chuťové preference a v kategorii vodky začala být oceňována především neutralita. Belvedere Vodka je však odpůrcem všeho neutrálního, a naopak hrdě odhaluje svůj charakter a jedinečnou chuť. Obnovila tak využití sladování a vytvořila Belvedere Heritage 176 – dědictví vodkové chuti minulosti. Číslo 176 v názvu odkazuje na teplotu, při které probíhá poslední fáze sladování Belvedere Heritage, tzv. hvozdění – 176°F (80°C). Ta je klíčová pro rozvoj unikátních chuťových vlastností výsledného destilátu.

Vodku Belvedere vyrábíme z žita a vody a destilujeme ohněm. Obsahuje nula příměsí a přidaného cukru. 600 let trvající polská tradice ve výrobě vodky dala vzniknout Belvedere, hrdé přírodní vodce s charakterem. Je 4× destilovaná, ale nedokonalosti se palírna nesnaží odstranit. Naopak je nedokonale dokonalá s plnou, lehce sladkou chutí a hedvábným závěrem.


Všechny produkty Belvedere

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.