Hennessy V.S Cognac, 70cl

Hennessy Very Special tvoří složky staré nejméně dva roky. Díky propojení energie mladých a nejvyzrálejších eaux-de-vie (ovocné pálenky, složky koňaku) vzniká dokonalá rovnováha mezi silou a jemností. Některé přinášejí více toastové tóny, poznamenané časem stráveným v nových sudech, jiné více ovocné a květinové, vyjadřující jejich regionální původ. 

 

TOMORROW UNBOXED BY HENNESSY

Tomorrow unboxed je dalším z důležitých kroků na cestě značky směrem k udržitelnější a zelenější budoucnosti. Jde o důležitou změnu v historii výroby Hennessy - lahve pověstného koňaku Very Special budou odteď k dostání bez dárkového balení z papíru. 

Přechodem z dárkového pouzdra pouze na láhev se sníží uhlíková stopa až o 20 % a značka se tak vyhne použití přibližně 100 g kartonu na láhev. Jen pro Českou republiku to představuje úsporu až 5 tun kartonu a celkem 13 tun CO2.

Už od dob svého vzniku pěstuje značka Hennessy úctu k přírodě, obzvláště pak k lesům. Za svou dřevitou barvu a nezaměnitelnou chuť totiž vděčí dubovým sudům v nichž koňak zraje. I proto se značka rozhodla podpořit odborníky ze speciálního programu Forest Destination, jehož cílem je postupně regenerovat až 50 000 hektarů lesů ve Francii a dalších zemích. V roce 2023 se k této iniciativě přidává také zastoupení značky Hennessy v České republice. Ve spojení s organizací Sázíme Česko zasadí společně minimálně 12 000 stromů do konce letošního roku.

I sami zákazníci budou mít možnost vypěstovat nový život, a to díky nákrčníku ze 100% recyklovaného papíru se semínky, který od nynějška doprovází lahev Hennessy Very Special ve vybraných obchodech.

Země

Francie

Oblast

Cognac

Podkategorie

koňak

Obsah alkoholu

40,00 %

product
 • picture
 • picture
 • picture
 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.