Hennessy X.O Cognac, 70cl

Koňak Hennessy X.O („extra old“) byl představen v roce 1870 a vznikla tak zcela nová klasifikační kategorie koňaku. Eaux-de-vie (ovocné pálenky, složky koňaku), které tento blend tvoří, totiž musí zrát minimálně deset let. Hennessy X.O je silný, harmonický a elegantní koňak.

V roce 1947 navrhl Gérald de Geoffre první karafu Hennessy X.O, jejíž výrazná podoba je nám známá dodnes. Jeho ikonická silueta je poctou pyramidovému tvaru hroznů, ze kterých se rodí koňakové eaux-de-vie.

Země

Francie

Oblast

Cognac

Podkategorie

koňak

Obsah alkoholu

40,00 %

product

Pikantní i sladký

Hennessy X.O má temně jantarovou barvu s mahagonovými odlesky. Plné a bohaté aroma s tóny pepře, kakaa a sušeného ovoce. 

Svou chuť odhaluje velmi pomalu, prostřednictvím velkorysých tónů dubu a černého pepře, které doplňují tóny sušeného ovoce a džemu.

Všestranný koňak, což dokazují i jeho rituály podávání: s kostkou ledu (jako Hennessy on the Rocks), ve vinné sklence na kostkách ledu (jako Hennessy Piscine) nebo třeba v typickém cocktailu jako Old Fashioned. Každý z těchto způsobů podávání odhalí jiné spektrum chutí. 

 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.