picture

Ruinart

Ruinart: Dědictví francouzského umění žít

Šampaňský dům Ruinart je nejstarší ze šampaňských domů. Založil ho v roce 1729 obchodník Nicolas Ruinart. Následoval vizi svého strýce Doma Thierryho Ruinarta, učeného benediktinského mnicha, který předvídal potenciál „vína s bublinkami“.

Již v samotných počátcích svých vinařských aktivit se rodina Ruinart rozhodla věnovat péči citlivé a náročné odrůdě Chardonnay. Chardonnay je základem jemných, elegantních vín. Je to odrůda, která pomalu zraje a propracovává se ke své aromatické plnosti. Chardonnay se vine chutí vín Ruinart jako zlatá niť a představuje symbol nadčasovosti a elegance

 

Zrození francouzského „umění žít“

18. století je označováno jako „věk osvícení“. Období, kdy se zrodilo francouzské Art de Vivre – umění žít. Ruinart si tohoto dědictví vytříbené kultury s chutí do všeho elegantního váží a rozvíjí ho i nadále.

Sklepy sídla Ruinart Crayères v Remeši jsou hluboké 38 metrů a poskytují ideální podmínky pro fermentaci a zrání vín Ruinart: stabilní teplotu, žádné vibrace a dokonale stabilní úroveň vlhkosti. 

 

Tradice i moderna

Ruinart Crayères je také výrobním místem, kde se tradice snoubí s modernou. Ve sklepech, které pocházejí  již z Římského období a byli vyhlášené národní památkou, lahve pomalu zrají a následně se mechanicky označují etiketami.

Dokonalý dárek, který vyzdvihne každou speciální událost. 

 


Všechny produkty Ruinart

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.