Ardbeg 10 Years Old Single Malt Islay Scotch Whisky, 70cl

Whisky Ardbeg Ten Years Old znají po celém světě díky její dokonale vyvážené rašelinné chuti a nezaměnitelnému kouřovému aroma. Pochází z whisky proslulého ostrova Islay.
Ardbeg Ten Years Old se nefiltruje za studena, jako tomu je u většiny whisky, a lahvuje se při 46 %. Zachovává si tak celou svou plnou chuť a světle zlatou barvu.

V roce 2008 dostala tato whisky cenu World Whisky of the Year.

Náš tip: Whisky Ardbeg Ten Years Old si nejlépe vychutnáte s dobrým doutníkem.

Ročník/stáří

10 let

Země

Skotsko

Podkategorie

 jednosladová skotská whisky

Obsah alkoholu

46,00 %

product

Rašelinný a štiplavý

Záplava intenzivního kouřového a ovocného aroma se mísí s rašelinou. Doplňuje ji kůra citronu a limetky obalené v hořké čokoládě. Mentol a černý pepř prostupuje sladkou kouřovostí, následovanou tóny dehtu a grafitu. Připojuje se aroma uzené ryby a křupavé slaniny, po boku se zelenou papriku, pečeným ananasem a hruškovým džusem. 

Exploze chutí s dominující rašelinou, doprovázenou štiplavou citronovou a limetkovou šťávou, černým pepřem a karamelem se skořicí. Následuje vlna slaných chutí s tóny podmáslí, zralých banánů a rozinek. Kouřovost zaplavuje patro a přináší chuť horkého krémového cappuccina a pečených marshmallows. Chuť přetrvává, prohlubuje se a objímá patro s olejovitou rašeliností.

 • picture
 • picture
 • picture
 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.