Ardbeg An Oa Single Malt Islay Scotch Whisky, 70cl

Ardbeg An Oa vám představujeme jako první stálou novinku ze základní řady Ardbeg whisky za posledních téměř 10 let. Zrála ve 3 různých sudech. Ze sudů Pedro Ximenez získala sladkost, z panenských zuhelnatělých dubových sudů typické kouřové tóny a ze sudů po bourbonu má svou intenzitu. 

Pro smíchání všech složek jsme postavili zbrusu nový Gathering Room se speciální spojovací kádí z francouzského dubu. Vznikla tak whisky plná kontrastů, přesto komplexní v chuti i vůni. Nefiltrovaná za studena a lahvovaná při 46,6 %.

Ročník/stáří

bez udání stáří

Země

Skotsko

Podkategorie

 jednosladová skotská whisky

Obsah alkoholu

46,60 %

product

Intenzivní a čokoládová

Aroma je zakulacené a kouřové s tóny mléčných karamelek, anýzu, melasy a datlí. Přidává se náznak šťavnatého ovoce jako broskev a banán. Po přidání pár kapek vody se objeví pro Ardbeg typické tóny limetky, borových šišek, fenyklu a dehtu. Vše uzavírá závan mořských řas a krémovitost. 

Hedvábná, krémová textura přináší intenzivní sirupovou sladkost, tóny mléčné čokolády, karamelek, anýzu, pomeranče a zeleného čaje. Přidává se jemný náznak koření (muškátový oříšek a skořice), doutníkový kouř a velice neobvyklá chuť grilovaných artyčoků. Závěr je dlouhý a sladký s květinovými tóny, mátou, karamelkami a sušenkami. 

 • picture
 • picture
 • picture
 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.