Dom Pérignon Blanc 2013, 75cl

Dom Pérignon Vintage 2012 je majestátní a jedinečnou ukázkou tvůrčího talentu.

Filozofie vinařství Dom Pérignon je minimalistická, bez umělosti a oxidace. Řídí se nadčasovými principy. Pomalé a dlouhé zrání na kalech je cena, kterou je třeba zaplatit, aby Dom Pérignon vynikl jako jedno z nejkomplexnějších vín.

Ročník/stáří

Vintage 2013

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Blanc

Odrůda

Chardonnay
Pinot Noir

Obsah alkoholu

12,50 %

product

Plný paradoxů

Rok 2012 byl z hlediska vinařství plný paradoxů. Dal vzniknout skvělému ročníku, který překonal několik výzev. Příroda se ukázala nepředvídatelnou a neúprosnou, když se na vinice snesly mrazy, přívalové deště, krupobití, chlad v době květu révy a vlna veder během léta. Teplé a suché klima na podzim zmírnilo obavy o zdraví hroznů a podpořilo zrání. Sklízet se začínalo od 10. do 26. září, podle vinic. Ochutnávka hroznů ukázala, že jsou velmi slibné, s vyváženým poměrem mezi svěžestí a plností.

Vůně je plná a rozmanitá, mísí se v ní aroma bílých květů a nektarinek, následované svěžestí rebarbory ​​a máty a mineralitou.

Na patře dominuje energie. Po otevření se víno rychle rozzáří a poté doslova exploduje šuměním. Závěr zaměřený na kyselé a hořké tóny přináší pronikavou napjatost, vyznačující se zázvorem, tabákem a toastem.

Servírování ideálně při 10–12 °C. Podávejte ve velké vinné sklence. Potenciál ke zrání při dobrém uchovávání v chladném temném místě bez vibrací je 10–15 let. 

Obsahuje siřičitany.

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.