Dom Pérignon Blanc P2 2004, 75cl

Dom Pérignon Plénitude 2 je druhou reinkarnací Dom Pérignon, která se trpělivě propracovala na novou, vyšší úroveň a navždy se zapsala do historie. Po zhruba 15 letech pomalé proměny ve sklepích Dom Pérignon akceleruje svoji energii a stoupá k opravdovému vrcholu zářivé, živoucí vitality.

Po mimořádně tuhé a suché zimě přišly začátkem dubna silné mrazy, které způsobily značné ztráty na úrodě. Z jednoho extrému do druhého – koncem května se začaly zvyšovat teploty a vlna veder přinesla regionu Champagne nejteplejší léto za posledních 53let. Zrání hroznů urychlilo vedro a k překvapení všech se 21. srpna začalo se sklizní. Byla to nejranější sklizeň v Champagne od roku 1822, která přinesla zralou a zdravou úrodu. 

Kontrastní povětrnostní podmínky během roku nakonec vedly k pozoruhodně šťavnatým, vysoce koncentrovaným hroznům, které připomínají legendární ročníky 1947, 1959 a 1976.

Ročník/stáří

Vintage 2004

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Blanc

Odrůda

Chardonnay
Pinot Noir

Obsah alkoholu

12,50 %

product

Květinové i ovocné

Buket se odhaluje ve spirále. Z květinové jemnosti lípy se vynořuje šedá, pražená, popelavá mineralita tak typická pro Dom Pérignon. Objevuje se chuť sušených meruněk, poté kandovaných malin a fíků. Svěžest citronové verbeny, bílého pepře a rozmarýnu se nečekaně na okamžik zvedne, než se ponoří do temnoty koření a kořene lékořice.

Je to robustní víno, které vás osloví a vtáhne, je více hmatatelné a živé než aromatické. Jako vlna je postaveno na rytmickém vývoji – prorazí a pak se začne rozvíjet. Oplývá velkorysostí a strukturou, než se stáhne do hluboké, temné vertikality, která se pomalu táhne k hořkému, jódovému tónu v závěru.

Servírujte ideálně při 10–12 °C. Podávejte ve velké vinné sklence. Potenciál ke zrání při dobrém uchovávání v chladném temném místě bez vibrací je 10–15 let. 

Obsahuje siřičitany.

 • picture
 • picture
  Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
  Moët Hennessy

  18 UŽ BYLO?

  Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
  Zadejte svůj datum narození.

  /
  /
  Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.