Dom Pérignon Rosé 2008, 75cl

Dom Pérignon Rosé ročník 2008 přináší svědectví o výjimečném roce v dekádě štědrého slunce. Šedá, zatažená obloha na jaře i v létě vedla k nedostatku světla a tepla. V září pak došlo k zázračnému zvratu jako v letech 2000 a 2006 nebo u opěvovaného ročníku 1966. Zralost hroznů tak předčila veškerá očekávání a odhalila výjimečně výraznou harmonii tónů.
Toto chvění v sobě skrývá vzrušení z neznáma, způsobené svěžími vjemy vína Dom Pérignon Rosé, a vyzývá k jeho prozkoumání.

Ročník/stáří

Vintage 2008

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Rosé

Odrůda

Chardonnay
Pinot Noir

Obsah alkoholu

12,5%

product

Svěží kyselinka a hedvábná textura

Filozofie vinařství Dom Pérignon je minimalistická, bez umělosti. Umění asambláže je doménou domu Dom Pérignon. Pomalé a dlouhé zrání na kalech je cena, kterou je třeba zaplatit, aby Dom Pérignon vynikl jako jedno z nejkomplexnějších vín.

Počáteční chuť je plná a hedvábná a rozvíjí se jako pohlazení. Postupně však nabývá na odvážnosti. Svěží kyselinka, která je charakteristická pro ročník 2008, se vetkává do struktury Pinot Noir a rozechvívá srdce vína. V závěru cítíme tóny pivoněk a bílého pepře.

Servírujte ideálně při 10–12 °C. Podávejte ve velké vinné sklence. Potenciál ke zrání při dobrém uchovávání v chladném temném místě bez vibrací je 10–15 let. 

Obsahuje siřičitany.

  • picture