picture

Hennessy

Hennessy: Příběh dvou rodin

Značka Hennessy je již 250 let synonymem pro koňak. Její příběh se začal psát v roce 1765, kdy se irský důstojník Richard Hennessy, usadil v regionu Cognac ve Francii. Zde také založil svůj obchodní dům. Od roku 1800 pro něj začala rodina Filliouxových vyrábět koňaky, čímž zpečetila pouto, které mezi rodinami zůstalo silné dodnes.

Zatímco rodina Hennessy křižovala moře a rozšiřovala svou rozsáhlou globální obchodní síť, rodina Fillioux vyráběla a zdokonalovala nové koňaková blendy.

Od té doby si předávají master blenders své znalosti o výrobě koňaků Hennessy z generace na generaci. K dnešnímu dni tyto znalosti střeží už osmá generace rodiny Fillioux.

 

Stoletá tradice

Na kvalitu koňaku Hennessy dohlíží degustační komise Hennessy. Každý rok odebírá více než 10 000 vzorků, aby zhodnotila jejich budoucí potenciál. 

Degustační komise Hennessy se skládá z odborníků z různých generací, a stát se jejím členem trvá 10 let.

 

Zrání a míchání

Stáří koňaku samo o sobě není dostatečným znakem k definování kvality, protože každý koňak dosahuje vrcholu svého potenciálu v jinou dobu.

Umění sestavování komplementárních směsí koňaku, které odráží rozmanitost ročníků, lihovarů a podmínek zrání, je zásadní pro sestavení koňaku Hennessy vyznačujícího se konzistencí, vyvážeností a komplexností.

Míchání se provádí v po sobě jdoucích fázích, přičemž Master Blender řídí výběr a podíl každé složky, kterých mohou být i stovky.

 

Hennessy a hudba

Od dob, kdy madame Hennessy koncem 19. století bavila své přátele soukromými koncerty v Château de Bagnolet, kde vystupovali největší umělci své doby se moc nezměnilo. Hennessy je dnes zejména ikonou hip-hopových hudebníků, zejména v USA. Je citován v tisících písní ve všech kulturách a ve všech generacích jako „My Henny“.


Všechny produkty Hennessy

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.