Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2013, 75cl

Moët & Chandon vyrábí šampaňská vína označená jako Grand Vintage od roku 1842, kdy se francouzská a anglická klientela začala dožadovat vyzrálejších vín s charakterem. Od té doby bylo uvedeno 43 výjimečných ročníkových rosé vín. Jako poslední z nich ročník 2013. Rok 2013 byl ve vinařské historii jedinečným rokem. Mírné teploty v průběhu celého roku posunuli sklizeň až do října, nejpozději od roku 1991. V důsledku několika zářijových krupobití byla část produkce ztracena, nicméně hrozny, co zbyli, byli krásně vyzrálé a vyvážené. To platilo především pro odrůdu Chardonnay.

 

Smyslnost a sladkost

Počáteční tóny buketu jsou sladké, podbarvené ovocným salátem z červených bobulí, poté se rozvine dotek kyselosti s krvavými pomeranči a karambolou. Následuje vůně koření, sušených květin a čerstvé kůže.

Na patře máte šťavnatý nádech, který potvrzuje smyslný charakter vína. Struktura Pinot Noir je doprovázena tóny peckovin (švestky, třešně). Textura je jemně prášková. Jemná svíravost podtrhuje dlouhý závěr (růžový grapefruit, limetková kůra).

 

Snoubení

Toto výrazné víno skvěle doplní jak rybu, tak zeleninu nebo maso. Při úpravě pečením nebo grilováním vyniknou jeho nazrálé tóny.

Servírujeme ideálně při 10-12°C.

Obsahuje siřičitany.

product
Ročník/stáří

Vintage 2013

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Rosé

Odrůda

44% Pinot Noir
21% Meunier
35% Chardonnay

Obsah alkoholu

12,50 %

  • picture

    Kde koupíte

    Vyzkoušejte