picture

Dom Pérignon

Dom Pérignon: Mnich s vizí

V roce 1668 se benediktinský mnich Dom Pierre Pérignon stal představeným v opatství Hautvillers v oblasti Champagne. Jako správce byl zodpovědný za prosperitu opatství, kterému chtěl pomoci znovu získat kulturní i ekonomické postavení, které mu kdysi náleželo.

Primární zdroje oblasti Champagne pocházely z obdělávání vinic. A tak se otec Pérignon jal „vyrábět to nejlepší víno na světě“.

 

Víno otce Pérignona

Otec Pérignon díky svému výjimečnému talentu manažera i vinaře zmodernizoval opatství, obnovil jeho vinice a vrátil panství k solventnosti. Byl stavitelem, znalcem práva, výkonným správcem a vynikajícím obchodníkem, který získal ty nejlepší pozemky pro pěstování vinné révy. Ale především byl vinohradníkem a vinařem, který díky bystrému pozorování a trpělivým pokusům rozšířil znalosti o pěstování vinné révy a výrobě vína.

„Víno otce Pérignona“ se stalo jedním z nejvyhledávanějších vín ve Francii. Podávalo se ve Versailles a nadšeně si ho užíval i Ludvík XIV.

Dom Pierre Perignon vyvinul revoluční techniky pro vinohradnictví a vinařství, které zůstávají standardem pro všechna šampaňská vína. 

Práce tohoto vizionářského muže i nadále živí tvůrčí inspiraci, která stojí za šampaňským Dom Pérignon i dnes.

 

17 vinic Grand Cru

Dom Pérignon je jediná značka šampaňského, která nabízí pouze ročníková vína. Ta pocházejí jen z těch nejlepších sklizní a výhradně ze 17 vinic s označením Grand Cru a jedniné Premiere Cru - Hautvillers, kde žil a tvořil Dom Pérignon. Zrají 9 let ve sklepích. S počasím tak složitým a vrtkavým jako v Champagni je tento absolutní závazek ročníkovým vínům skutečnou výzvou – pokud sklepmistr domu Dom Pérignon neshledá víno daného roku vyhovující jeho náročným požadavkům, ročníkové víno Dom Pérignon nevznikne. 

Výzva je však podstatou kreativního procesu tohoto šampaňského domu. Každé ročníkové víno Dom Pérignon je jedinečné a zřetelně odlišné od ostatních ročníků. Vyjadřuje jak unikátní charakter daného roku, tak filozofii domu Dom Pérignon


Všechny produkty Dom Pérignon

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.