picture

Glenmorangie

Glenmorangie: Umění v sudu

Glenmorangie je jednosladová skotská whisky z oblasti skotské vysočiny, známá pro svou neuvěřitelnou jemnost, bohatost a oslnivou komplexitu.

Palírnu Glenmorangie založil v roce 1843 místní farmář William Matheson. Poté, co mnoho let pracoval v nedalekém lihovaru, si pronajal farmu Morangie, aby založil vlastní lihovar Glenmorangie.

Za pouhých 40 letech palírnu zcela přestavěl a vybavil parou vyhřívanými destilačními přístroji.

Dnes se destiluje v nejvyšších destilačních kotlích ve Skotsku, jejichž dlouhý měděný krk dosahuje stejné výšky jako dospělá žirafa. Díky tomu je Glenmorangie lehká a ovocná, čistá a elegantní.

 

Dozrávání jako disciplína

Palírna Glenmorangie je průkopníkem v dozrávání whisky a tuto disciplínu zdokonaluje od 80. let. Zároveň sudy, v nichž whisky zraje, procházejí nekompromisním výběrem a používají se v Glenmorangie pouze dvakrát. Sudy jsou často dokonce přizpůsobeny našim specifikacím, aby vytvořily typický chuťový profil. Během více než staletého života absorbují duby nevyčíslitelné chutě, které po desetiletí v temnotě sudů pomalu předávají naší whisky.

Po dobu výroby whisky Glenmorangie se o její stálou kvalitu a dokonalost se stará „the Sixteen Men of Tain“. Je to skupina 16 mužů s nesmírnými dovednostmi a záviděníhodnými znalostmi. Neoficiální strážci našeho sladu, kteří dodnes využívají zažité, tradiční dovednosti. Společně zajišťují, že se Glenmorangie vyrábí stejným, neuspěchaným a nekompromisním způsobem, jakým už od roku 1843.

Široké portfolio palírny zahrnuje jak velmi vzácné whisky, tak svěží vlajkovou loď Glenmorangie Original nebo přelomovou Glenmorangie Signet.


Všechny produkty Glenmorangie

Ochutnejte to nejlepší

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.