Veuve Clicquot Demi-Sec, 75cl

Veuve Clicquot Demi-Sec je patrně nejpůvodnější šampaňské domu: až do počátku 20. století byla zřetelná jasná preference pro sladší šampaňská. Stejně jako všechny kupáže Veuve Clicquot, i Demi-Sec je postaven na převaze Pinot Noir, které šampaňskému dodává jeho základní strukturu. 

Snaha o výrazný ovocný charakter vysvětluje vyšší zastoupení Meunieru, než bychom našli například u Yellow Labelu. Kupáž uzavírá Chardonnay, dodávající svou unikátní svěžest a hedvábnost.

Ročník/stáří

Non-Vintage

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Demi-sec

Odrůda

40-45 % Pinot Noir
30-35 % Meunier
20-25 % Chardonnay

Obsah alkoholu

12,00 %

product

Kulaté a intenzivní

Aroma je bohaté na vůni tropického a kandovaného ovoce s nádechem toastu a briošky.

V ústech víno vykazuje jak aromatickou intenzitu, tak hedvábnost v kombinaci s nádhernou svěžestí díky jemné kyselince.

Stejně jako za časů Madame Clicquot, pár minut v předem vychlazené karafě umožní vínu předvést svou zaoblenou chuť a všechnu nádheru svého zlatého odstínu.

Servírujeme ideálně při 8-10°C.

Obsahuje siřičitany. 

 

Snoubení

Svými sladkými a ovocnými tóny se Veuve Clicquot Demi-Sec velice dobře snoubí s dezerty na ovocné bázi: hruškové koláče, citrusový gratin, meruňkové charlotte dorty. Stejně tak palačinky Suzette, crème brûlée nebo mražený nugát jsou dokonalými partnery pro toto šampaňské. 

Nadměrné pití alkoholu Vám může přinést zdravotní problémy, často s fatálním koncem. Pijte s rozumem.
Moët Hennessy

18 UŽ BYLO?

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let.
Zadejte svůj datum narození.

/
/
Moët Hennessy Czech Republic s.r.o., se sídlem Praha 2, Karlovo náměstí 2097/10, PSČ 120 00, IČ: 282 01 302, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 132413. Všechna práva vyhrazena © 2024 Moët Hennessy Czech Republic s.r.o.