Veuve Clicquot La Grande Dame 2012, 75cl

La Grande Dame je poctou madame Clicquot a jeho název je odvozen od její přzdívky – Velká dáma šampaňského. A to skutečně byla.

Poprvé bylo tohle víno vytvořeno v roce 1962 a na trh bylo uvedeno v roce 1972.

Pokud jde o popis stylu vína La Grande Dame, stačí nám k tomu 4 slova: svěžest, hedvábnost, elegance a kořenitost.

V La Grande Dame 2012 převažuje Pinot Noir jako stálý charakteristický znak stylu domu Clicquot. Poskytuje strukturu, která je tak typická pro Veuve Clicquot. U tohoto konkrétního ročníku La Grande Dame 2012 se však podíl Pinot Noir posunul na jinou úroveň – obsahuje až 92 %, což je jeden z nejvyšších podílů, jaké kdy ve Veuve Clicquot byly. Je to pocta dědictví Madame Clicquot a její náklonnosti pro strukturu a sílu této odrůdy.

„Naše červené hrozny dávají ta nejlepší bílá vína.“ – Madame Clicquot, 1825

Ročník/stáří

Vintage 2012

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Blanc

Odrůda

90% Pinot Noir
10% Chardonnay

Obsah alkoholu

12,50 %

product

Dokonalá rovnováha

La Grande Dame 2012 má zářivý zlatý odstín. 

Aroma je silné a vzdušné.

Na patře nabízí La Grande Dame 2012 hedvábnou texturu a mladé ovocné tóny citrusů a peckovin (kdoule, žluté švestky). Pinot Noir, základní kámen stylu Veuve Clicquot, je mimořádně výrazný svou svěžestí, mineralitou a sílou.

La Grande Dame 2012 je dokonalá rovnováha ostrosti, síly a jemnosti.

Obsahuje siřičitany. 

 

Snoubení

La Grande Dame se dokonale hodí k zahradní gastronomii a nabízí nekonečné možnosti díky široké paletě aromatických projevů. Zelenina, bylinky a ovoce, vše ráno sbírané a odpoledne uvařené, jsou pak extrémně čerstvé s nepřekonatelnou výrazovou intenzitou a komplexností maximálních vůní. Zelenina „Grands Crus“ pro hrozny Grands Crus.

  • picture