Veuve Clicquot Yellow Label, 75cl

„Existuje pouze jedna kvalita – ta nejvyšší.” - motto, které pohání šampaňský dům Veuve Clicquot od jeho počátku.

A právě Yellow Label je pro něj ikonickým šampaňským. Kombinuje všechny čtyři rozměry, které styl Veuve Clicquot jasně definují: sílu, aromatickou intenzitu, svěžest a hedvábnost. Převaha odrůdy Pinot Noir dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. Veuve Clicquot Yellow Label kloubí dva protikladné faktory – sílu a hedvábnost – a drží je v perfektní rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato charakteristika z něj tvoří jak ideální aperitiv, tak perfektní šampaňské pro vychutnávání s jídlem.  

Ročník/stáří

Non-Vintage

Země

Francie

Oblast

Champagne

Podkategorie

Brut

Odrůda

51-55% Pinot Noir
15-20% Meunier
28-33% Chardonnay

Obsah alkoholu

12,00 %

product

Sladěná

Veuve Clicquot Yellow Label dokáže sladit dva protichůdné faktory - sílu a hedvábnost - a udržet je v dokonalé rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato stálá síla potěší, je ideální jako aperitiv a perfektní jako šampaňské k jídlu.

V úvodu se objevuje bělomasé ovoce a rozinky, ke kterým se přidává vanilka, a nakonec brioška. Víno v sobě harmonicky mísí ovocitost, kterou mu dodává pečlivě zvolená kombinace odrůd, a hlubší toastové tóny, dané 3letým zráním na kalech v lahvích.

První doušek přináší svěžest a intenzitu, které následuje symfonie ovocných tónů (hruška, citron). Yellow Label v sobě v dokonalé rovnováze propojuje dva zdánlivě protikladné vlastnosti – sílu a hedvábnost, díky čemuž vzniká chuťově i aromaticky výrazné a zároveň svěží víno.

Obsahuje siřičitany. 

 

Snoubení

Dokonalé víno jako aperitiv, k mořským plodům, rybímu tataráku, kachně, krevetám, parmezánu, zralému tvrdému sýru typu Comté, rybám, ... Nebo jednoduše samotné! 

 • picture

  Další Šampaňské víno Veuve Clicquot

  Ochutnejte

  Veuve Clicquot La Grande Dame 2012, 75cl

  Ochutnejte

  Moët Hennessy

  Server Error

  We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

  Omlouváme se! Na serveru došlo k vnitřní chybě a Váš požadavek nemohl být dokončen. Prosím opakujte akci znovu později.

  error 500